شبکه بهداشت و درمان رامسر
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1399/04/01 تعداد بازدید: 7
زنگ خطر شیوع بیماری های منتقله از آب با شروع فصل تابستان
در فصل گرما و با مصرف بیشتر آب احتمال بروز بیماری های منتقله از آب بیشتر می‌شود.از طرفی امکان انتقال این بیماری ها با افزایش مسافرت ها و مصرف آب آشامیدنی غیرمطمئن نیزافزایش می‌یابد.

⭕️ زنگ خطر شیوع بیماری های منتقله از آب با شروع فصل تابستان

🔵 در فصل گرما و با مصرف بیشتر آب احتمال بروز بیماری های منتقله از آب بیشتر می‌شود.از طرفی امکان انتقال این بیماری ها با افزایش مسافرت ها و مصرف آب آشامیدنی غیرمطمئن نیزافزایش می‌یابد.

🔵 زلال بودن آب جویبارها و چشمه ها به معنی سالم بودن آن نیست، زیرا ممکن است آب در نقاط بالادست توسط انسان، دام، پرندگان ،مزارع و باغات کشاورزی آلوده شده باشد

 🔵 آب لوله کشی شبکه‌های آب رسانی شهری و روستایی، سالم و قابل شرب است، چراکه این آب کلرزنی و گندزدایی شده است و تحت نظارت کارشناسان سلامت محیط در حوزه شهری و روستایی قرار دارد.

🔵 افرادی که در روزهای تعطیل به همراه خانواده یا دوستان به طبیعت سفر می کنند و در صورتی که امکان دسترسی به آب سالم بهداشتی یا آب بطری شده وجود نداشته باشد، توصیه می شود آب را به مدت 3 تا 5 دقیقه در حال جوشیدن قرار داده و پس از سرد شدن میل گردد.

🔵 آب های بسته بندی شده باید دارای تاریخ تولید و انقضاء شماره پروانه ساخت، کد یا شناسه نظارت و پروانه بهداشتی وزارت بهداشت و دارای نشان سازمان غذا و دارو باشند.

🔵 بهتر است از مصرف شربت و نوشابه یا انواع نوشیدنی های بسته بندی نشده که احتمال دارد از آب آلوده یا غیر مطمئن در تهیه آن استفاده شده باشد اجتناب شود.

#خطر ابتلا به کرونا جدی است

#روابط_عمومی_شبکه_بهداشت_درمان_رامسر

♻️ برای مشاهده اخبار و مطالب بیشتر کلیک کنید👇👇

ramsar.mazums.ac.ir

سامانه خودارزیابی احتمال ابتلا به کرونا

 salamat.gov.ir

زنگ خطر شیوع بیماری های منتقله از آب با شروع فصل تابستان
Powered by DorsaPortal