شبکه بهداشت و درمان رامسر
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1399/04/01 تعداد بازدید: 6
آیا در صورت پایین بودن شیشه خودرو در حین رانندگی، احتمال انتقال ویروس کرونا از محیط بیرون وجود دارد؟
براساس مطالعات موجود، در صورت حضور فرد آلوده به ویروس کرونا در یک خودروی سواری و باز بودن پنجره ی خودرو به دلیل چرخش و جریان هوا، انتقال بیماری به سایر سرنشینان خودرو کمتر از شرایطی است که شیشه ها بالاست

🔴 آیا در صورت پایین بودن شیشه خودرو در حین رانندگی، احتمال انتقال ویروس کرونا از محیط بیرون وجود دارد؟

 🔹️براساس مطالعات موجود، در صورت حضور  فرد آلوده به ویروس کرونا در یک خودروی سواری و باز بودن پنجره ی خودرو به دلیل چرخش و جریان هوا،  انتقال بیماری به سایر سرنشینان خودرو کمتر از شرایطی است که شیشه ها بالاست.

🔹️توصیه شده تا جای ممکن از سیستم سرمایشی (کولر ماشین) استفاده نشود چراکه مانع جریان هوا و تهویه ی مناسب در داخل خودرو می‌شود. اگرچه براساس نظر متخصصین باز بودن پنجره ها در شرایط خاص (مثلا عبور فرد آلوده به ویروس از کنار خودرو در ترافیک) می تواند باعث انتقال شود اما در شرایط عادی و در حالتی که خودرو در حال حرکت است به دلیل تهویه ی ایجاد شده، شانس ابتلا از این طریق پایین می آید.

🔹️براساس گزارش ها، احتمال انتقال ویروس کرونا از پنجره ی خودرو به داخل بسیار کم است و تاکنون موردی گزارش نشده است. در ایالات متحده نیز مقامات بهداشتی توصیه کرده اند که درصورت امکان، پنجره ی خودروها هنگام رانندگی باز نگه داشته شود.

🔹️انتقال از طریق پنجره ی خودرو بسیار غیرمحتمل است. در مقابل، توصیه شده تا جای ممکن پنجره ی خودرو را به منظور حفظ تهویه و جریان هوا باز نگه دارید.

🔹️در نهایت توصیه می شود زمانی که در مناطق پرتردد شهری رانندگی می کنید شیشه های خودرو  را ببندید و از سیستم تهویه خودرو در حالتی که هوا را از بیرون به داخل خودرو هدایت می کند استفاده کنید و سیستم تهویه اتاق خودرو را با تعویض به موقع فیلتر و تمیز نگاه داشتن آن در مقابل آلودگی محافظت کنید.

#خطر ابتلا به کرونا جدی است

#روابط_عمومی_شبکه_بهداشت_درمان_رامسر

♻️ برای مشاهده اخبار و مطالب بیشتر کلیک کنید👇👇

ramsar.mazums.ac.ir

سامانه خودارزیابی احتمال ابتلا به کرونا

 salamat.gov.ir

 

 آیا در صورت پایین بودن شیشه خودرو در حین رانندگی، احتمال انتقال ویروس کرونا از محیط بیرون وجود دارد؟
Powered by DorsaPortal