شبکه بهداشت و درمان رامسر
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1399/04/16 تعداد بازدید: 9
در خانه بمانیم.
«در خانه بمانیم»، «کرونا را شکست می‌دهیم» و بسیاری از شعارهای این روزها هنوز برای خیلی‌ها جدی نیست. خیلی‌ها هم از در خانه ماندن خسته شده‌اند و شاکی‌اند از این که این وضعیت چقدر باید ادامه داشته باشد؟

در خانه بمانیم.

«مردم نمی‌دانند پوشیدن این لباس‌ها چقدر سخت و طاقت‌فرساست. به دلیل پوشانندگی بالا و نداشتن منفذ، تعریق در این لباس بسیار زیاد است. زمانی که کنار بیماران و در داخل بخش هستند عرق می‌کنند و زمانی که بیرون می‌روند تا گزارش بنویسن سردشان می‌شود. گاهی روزی چند بار تب و لرز می‌کردن .سردرد ناشی از کلاه، خط شیلد روی صورت، فشار ماسک و درد پشت گوش‌ها از کش ماسک را کسی حس نمی‌کند و فقط وقتی عکس‌شان را می‌بینند می‌گویند: چقدر بهتون میاد، شبیه فرشته‌ها شدید!

🔴 این پوشش خاص و تعدد بیماران حتی گاهی اجازه غذا خوردن به کادر درمانی را نمی‌دهد. حتی برای این که مجبور به تعویض گان نشوند، مصرف مایعات را به حداقل کاهش می‌دهند تا به سرویس بهداشتی نروند. پایان هر شیفت کاری می‌توان پرستارانی را دید که به معنای واقعی توانی برای ادامه فعالیت ندارند.

💠 «در خانه بمانیم»، «کرونا را شکست می‌دهیم» و بسیاری از شعارهای این روزها هنوز برای خیلی‌ها جدی نیست. خیلی‌ها هم از در خانه ماندن خسته شده‌اند و شاکی‌اند از این که این وضعیت چقدر باید ادامه داشته باشد؟

پاسخ یکی از همکاران پرستار ، به این گلایه‌ها چند جمله است: «وضعیت امثال ما را ببینید تا متوجه شوید در خانه ماندن چقدر راحت‌تر از پوشیدن این لباس‌های طاقت‌فرسا و حضور در بیمارستان‌ برای خدمت به بیماران کرونایی است.

 🔸️اگر همه دو هفته مراعات می‌کردند و کنار خانواده‌های‌شان می‌ماندند، شرایط امروز اینقدر بحرانی نبود. امروز راحت‌ترین کار در خانه ماندن است.»

🔴 ماسک از شما در مقابل ابتلا به کرونا محافظت می کند...

🔴 کرونا را متوقف کنیم!

حتما ماسک بزنید

حداقل فاصله یک متر را رعایت کنید

دستهایتان را حداقل 20ثانیه بشویید!

#من_ماسک_میزنم

#هرخانه_یک_پایگاه_سلامت

#روابط_عمومی_شبکه_بهداشت_درمان_رامسر

✴️ برای مشاهده اخبار و مطالب بیشتر کلیک کنید👇👇

ramsar.mazums.ac.ir

در خانه بمانیم.
Powered by DorsaPortal