شبکه بهداشت و درمان رامسر
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1399/04/23 تعداد بازدید: 14
اعلام وضعیت قرمز کرونا در رامسر
🔆با افزایش بیماران بستری در بیمارستان، شناسایی و ردیابی بیماران مبتلا و فوت تعدادی از همشهریان ، شهرستان رامسر به وضعیت قرمز کرونا در آمد

فوری

⭕️اعلام وضعیت قرمز کرونا در رامسر

⭕️آماده باش شهرستان و آغاز اعمال محدودیت ها

🔆با افزایش بیماران بستری در بیمارستان، شناسایی و ردیابی بیماران مبتلا و فوت تعدادی از همشهریان ، شهرستان رامسر به وضعیت قرمز کرونا در آمد

💠در این راستا جلسه فوری با حضور نماینده استاندار، فرماندار، رییس و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و اعضای ستاد عملیاتی پیشگیری از کرونا برگزار شد

🌀در این جلسه در خصوص اعمال محدودیت ها و تعطیلی اماکن پرتردد بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا بحث و تبادل نظر شد.

 

پیرو2678/4/15/ص مورخه 16/04/1399 جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروسCOVID-19 با حضور فرماندار محترم شهرستان،مدیریت شبکه،روسای ادارات سطح شهرستان و مهمانان استانداری جناب مهدی قاسمی مدیر کل برنامه ریزی استانداری و نماینده استاندار در پیشگیری از ویروس کرونا در غرب استان و حسین شهابیان کارشناس استانداری برگزار گردید.

با توجه به وضعیت قرمز در شهرستان فعالیت قهوه خانه ها ، تالارهای عروسی، آرایشگاه های زنانه، شهرهای بازی و استخرهای شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد. سایر مشاغل در صورت بازدید تیم نظارت شهرستانی و رعایت نکردن پروتکل ها تعطیل خواهند شد.

برگزاری هر گونه فعالیتی که ازدحام جمعیت را به همراه دارد مانند نمایشگاها، جشن ها ، مناسبت ها ی مذهبی و غیر مذهبی و.... تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی در دستگاههای اجرایی و ادارات ، بانک ها و.... در شهرستانی برای کارکنان الزامی بوده و مدیران دستگاهها مکلف به تامین و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی و مصوبه مزبور می باشند، کمیته نظارت مکلف است بصورت هفتگی گزارش عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی را تهیه و به دبیرخانه ستاد اجرایی شهرستانی اعلام نماید.

با توجه به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراودات اجتماعی و فعالیت های کسب و کار تیم های نظارتی، بررسی و تدابیر لازم برای رعایت پروتکل بهداشتی در شهرستان از سوی مردم و کسبه ها اقدام نمایند.

به منظور کاهش تراکم ارباب رجوع ، ملاقات عمومی با مدیران ادارات از یک روز در هفته به سه روز در هفته با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار گردد.

پذیرش ارباب رجوع بدون ماسک در دستگاههای اجرایی و خد ماتی، دفاتر پیشخوان و قضایی اجتناب شود. و نسبت به تامین ماسک در مبادی ورودی برای مراجعین فاقد ماسک اقدام نمایند.

 

بمنظور قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از شیوع موج دوم کرونا در اصناف پرتراکم ، اتحادیه های صنفی مکلفند با همکاری اداره صمت و نظارت شبکه بهداشت شهرستان نسبت به بازرسی روزانه اقدام و گزارش آنرا به معاون فرماندار آقای اصلانی ارسال نمایند و با واحد های صنفی که پروتکل های بهداشتی رارعایت نمی کنند اقدام قانونی را معمول دارند.

            کمیته نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی تحت مدیریت آقای اصلانی معاون فرماندار تشکیل گردد

در طرح های سالم سازی دریا مجریان طرح و واحدهای صنفی مستقر در آن ، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند، در صورت عدم رعایت پروتکل ها با اعلام تیم نظارتی و تائید معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تعطیل گردند

            اماکن پرتراکم در شهرستان شناسایی و برای کنترل و نظارت بر آن به فرمانداری گزارش شود

                      اتحادیه های مربوطه بر واحد های صنفی بمنظور استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی نظارت نمایند. اداره صمت با واحد های صنفی متخلف که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد نماید 

 در خصوص فعالیت بازارهای هفتگی شهرستان مقرر گردید:

الف) شهرداریها در خصوص افزایش سطح دو برابری عرصه مساحت بازارهای هفتگی بمنظور رعایت فاصله فیزیکی اقدام نماید .

ب) فروشندگان ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی مکلف به نام نویسی در سامانه بهداشتی شهرداری متبوع می باشند.

در عین حال نظارت دقیق انجام شود در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ( فاصله گذاری اجتماعی و ماسک) تعطیل گردند

                 اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی با همکاری شبکه بهداشت نسبت به تهیه شعار واحد عدم ورود بدون ماسک به این شهرستان یا روستا برای پیشگیری موج دوم بیماری کرونا و نصب آن توسط شهرداریها و دهیاریها واداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در مبادی ورودی شهرها و روستاها و بیلبوردهای بین راهی جاده ها اقدام نمایند

 

 

قرارگاه رسانه ای شهرستانی با مسئولیت مدیر یت فرهنگ و ارساد اسلامی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در راستای شیوع موج دوم ویروس کرونا تشکیل گردد.

                           کلیه ادارات دولتی در شهرستان ، مدارس و دانشگاهها و بانک ها به جهت فعالیت مکلف به ورود به سامانه ملی و اخذ کد رهگیری بوده و شبکه بهداشت ملزم به نظارت بر حسن اجرا این مصوبه و ارسال گزارش آن به ستاد اجرایی شهرستان می باشد.

                 در راستای کنترل ضوابط بهداشتی و همکاری با شبکه بهداشت کلیه دستگاهها، سازمانها ، نهادها و بانکها موظفند یک نفر از کارکنان با تجربه (نام و نام خانوادگی و شماره تماس )را بعنوان رابطین بهداشتی و پیامگذاران سلامت به معاون فرماندار آقای اصلانی معرفی نمایند

با توجه به ضرورت و استفاده اجباری از ماسک بمنظورجلوگیری از کمبود احتمالی ماسک در شهرستان پیگیری لازم صورت گیرد.

ناوگان حمل و نقل شهری بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت و مدیریت نماید.تاکسی ها 3 نفر و ون ها با 50 درصد ظرفیت مجاز به فعالیت می باشند. و استفاده از ماسک توسط رانندگان و ضد عفونی مرتب اجباری است.

تیم های نظارتی شهرستان ( شبکه بهداشت، اداره صمت، نیروی انتظامی، گردشگری و......) آمادگی لازم برای نظارت و بازدید در هر موقع از شبانه روز را داشته باشند.

                  واحد های اقامتی کما فی السابق با 50 درصد ظرفیت و با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به بازگشایی و فعالیت می باشند

 در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی در جایگاه های سوخت رسانی شرکت پخش پالایش و فراورده های نفتی ملزم به برخورد قانونی با آنها می باشد. و نتیجه اقدامات را در جلسه بعدی ستاد اجرایی مقابله با کرونا در فرمانداری گزارش نماید

  طبق ابلاغیه اخیر وزارت بهداشت از کلیه بیماران با نتیجه تست مثت برای رعایت قرنطینه و عدم خرج از منزل تعهد نامه کتبی دریافت خواهد شد و همه شهروندان مکلف به رعایت آن می باشند. و سازمان های نظارتی بر این تحقق این امر همکاری نمایند

                                 شهرداریها و دهیاری ها ، هلال احمر ، هیات امنای مساجد اطلاع رسانی مناسب برای رعایت موازین بهداشتی را تا اطلاع ثانوی گسترش و ادامه دهند.

بخشداران دالخانی و مرکزی جلسه اضطراری با دهیاران و شوراهای مناطق برای پیشگیری و مقابله با موج دوم کرونا برگزار نمایند.

برای حمایت معیشتی از بیماران کرونایی ، از ظرفیت سازمان ها ، خیرین و انجمن ها بهره گیری لازم صورت گیرد

دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی که خارج از مدیریت سازمان ورزش و جوانان هستند( مانند مجموعه ورزشی امام رضا(ع) و لات محله)   ابلاغ گردد.

                              

اعلام وضعیت قرمز کرونا در رامسر
Powered by DorsaPortal